Bahar Alerjisiyle Başa Çık: Alerjiye Karşı Direnç Kazan

Mevsimsel alerjiler ya da devam eden alerjilerle başa çıkmak yorucu olabiliyor. Alerjilerden bir kurtuluş olur mu diyecek olursanız; alerjiye karşı direnç kazanabilirsiniz. Evde kullanılan temizlik malzemeleri, parfümler alerjinizi tetiklemeden hayatınıza devam edebilmek için yapmanız gerekenleri sizler için araştırdık. Alerjiye karşı direnç kazandıracak kür tarifi bile bulduk!

Alerjiye Karşı Yapılacaklar

  1. Evde Kullanılan Temizlik Malzemeleri

Parkeler, yağlı boyalar ve temizlik malzemeleri ortamın havasına sürekli karışan kimyasallar, solunum yolumuza yapışıyor. Bunlardan kurtulmak için ortamı sürekli havalandırmak, özellikle temizlik yapılan günlerde camları açık tutmakta fayda var.

  • Sauna

Sauna toksinlerin vücuttan dışarı atılmasında etkilidir. Yetmiş derecede durulan sauna yağ dokusundaki pestizid ve diğer tür kimyasalların vücuttan ter yoluyla atılmasına yardımcı olur.

  • Hamam

Türk hamamları ise toksin atmakta çok etkilidir. Göbek taşına uzanarak vücudu ısıtmak ve terlemek gerekir. Terleme başladıktan sonra yapılacak masaj ve keseleme yağ dokusundaki toksinleri harekete geçirme de faydalıdır. Türk hamamları toksin atmak için idealdir. Aynı zamanda çoğumuz içinde keyif verici.

Alerji İçin Kür Tarifi

Beyaz Lahana Kürü

Beyaz lahananın toksin atıcı özelliğinden istifade edebilmek için kaynamakta olan yarım litre suda altı yedi adet beyaz lahana yaprağı parçalamadan on dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte haşlayın. Sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karnına birer su bardağı içilir.

Toksin atıcı on beş günlük kürü, bir yıl boyunca üç veya dört defa yapmak öneriliyor. Bu kürü uygulamaya başladığınızda ikinci veya üçüncü gün terleyerek toksin atmaya başlayabilirsiniz Aynı zamanda dışkıda belirgin şekilde yağ oranı çoğalır.